1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Komok [63]
3 years ago
13

$394.63781 Round to the nearest dollar

Mathematics
2 answers:
DiKsa [7]3 years ago
7 0
$395 would be your answer
.6 is higher than .4 so the dollar amount would go up one.
hope this helps
max2010maxim [7]3 years ago
3 0
Hello,

Here is your answer:

The proper answer to your question is "$390.00

Here is how:

394.63781=$390

Your answer is $390!

If you need anymore help feel free to ask me!

Hope this helps!
You might be interested in
Is 3 tenths mutilipied by 100 equals 300 thousandths
Kisachek [45]
Yes your right it equals 300 thousandths
4 0
2 years ago
This is to confusing​
erastova [34]

Answer:

<u>40%</u>  

Step-by-step explanation:

because there is 10 parts and if the 10 multipied by 10 (to find the percent) is 100 then the 4 is 40 (the unshaded part would be 60%)

Have a fantastic day!

7 0
3 years ago
Bob read 12 pages. this is 6% of the number of pages he has to read. how many pages must he read to complete his book?
wel
200 pages because when 12 is 6% then 100% would be 200
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you assume that there are exactly 365 days in a year, how many seconds are there in one year? Give your answer to the nearest
Hunter-Best [27]
365*24*60*60=31536000s
So third option will be the answer
7 0
3 years ago
Complete the factoring by writing the polynomial as the product of two factors.
antiseptic1488 [7]

Answer:

ikhjgvyiho

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Costs $17.60 for a pack of 4 padlocks.Find the unit price in dollars per padlock.If necessary, round your answer to the nearest
    7·1 answer
  • A table of values of a linear function is shown below.
    13·1 answer
  • Josh's chicken soup recipe calls for 2 1\2 L of chicken stock. Josh makes 3 1\4 times the recipe for a family reunion. How much
    13·2 answers
  • Please help me do number 3 and number 4
    12·1 answer
  • 3/5x + 35°<br>Find the value of x.<br>135<br>145<br>quizzes ​
    5·1 answer
  • (6×5)×_=3,000 complete the pattern
    14·1 answer
  • Please help!!! asap
    8·1 answer
  • Pls help me answer this
    13·1 answer
  • How to find and interpret intercept in linear regression.
    9·1 answer
  • Suppose that josh starts a new job on which he is paid $1 the first day, $2 the second day, and so on, with his earning doubling
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!