The Correct Answer is Option B
r = 4
Ex. CONVERT 2 + 2 = 4 x 4 = 16
Answer:
-13y - (-72y)
59y is answer
Step-by-step explanation:
$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
Remember that the slope intercept formula is:
y = mx + b
m is the slope
b is the y-intercept
so...
m = 0
b = -2
^^^Plug these numbers into formula
y = 0*x - 2
y = 0 - 2
y = -2
Hope this helped!
~Just a girl in love with Shawn Mendes
Answer:
<em>72 omelets</em>
Step-by-step explanation:
If the whole stick of butter is cut into 6 pieces, and you can use one of those 6 pieces of butter per omelet, you can make 6 omelets with one stick of butter. Now, you have 12 sticks of butter, and you can make 6 omelets with each. 12 x 6= 72. I believe u can make 72 omelets in all.
Hope this helps dear!!