1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
PSYCHO15rus [73]
3 years ago
12

What is (-4,9) as an inequality

Mathematics
1 answer:
Allisa [31]3 years ago
4 0
The answer is [4,9)!
You might be interested in
Find the measure of
Butoxors [25]

Step-by-step explanation:

angles a,f,g form a triangle

sum of angles in ∆ = 33 + 112+ a = 180

145 + a = 180

a = 35°

7 0
1 year ago
4x-5=7+4y<br> How do you solve?
solong [7]
 solve for x.

4x−5=7+4y

Add 5 to both sides.

4x−5+5=4y+7+5

4x=4y+12

Divide both sides by 4.

4x/4=4y+12/4

x=y+3

-----------------------------------------------------
Have a nice day! :)

5 0
3 years ago
Determine the intercepts of the line. 7x-5=4y-6
den301095 [7]
<span>1/4= y-intercept
</span><span>-1/7=  x intercept </span>
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
อ
dimulka [17.4K]

Answer:

The Answer is C .............

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
E
Westkost [7]
Cartlita is right because 60 inches is 5 feet.
7 0
2 years ago
Other questions:
  • Find the degree measure of the central angle for sector c
    8·1 answer
  • Peter owns a hotel. He has found that when he charges $119 for a night’s stay, the average occupancy is 372 people. In addition,
    7·1 answer
  • QUESTION IN SCREENSHOT
    12·1 answer
  • Create equations to solve for missing angles may be hard for me to solve. Need help on this!!​
    10·1 answer
  • 2)
    15·1 answer
  • The equation of a straight line is y+10=5x
    13·1 answer
  • Help! I'm so confused!<br><br> Question:<br> What is (-7.9 x 6.2) + (-4.5 + 8.2)?
    7·1 answer
  • Simplify (x^2-4x-12)/(x^2-4)
    14·1 answer
  • An account is opened with an initial deposit of $700 and earns 3.3% interest compounded semi-annually. What will the account be
    9·1 answer
  • If 12 oranges cost $4.20, what is the unit price?
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!