Answer:
perimeter add all of the outside and thats perimeter please brainlest
Step-by-step explanation:
Answer:
1. {(2, 7), (1, 3), (0, -5), (-1, -2)}
2. {(1, -1), (-1, 0), (-3, -5), (-9, 2)}
Step-by-step explanation:
Inverse means finding the opposite so basically all you have to do is write the opposite of lets say -3 which is +3.
Answer:
A
Step-by-step explanation:
S1=$70/20gal=$3.50 per gallon
s2=$33.50/(50/4)gal=$2.68 per gallon
s3=$48.75/(15+8)gal=$2.12 per gallon
So supplier #3 has the best deal.
Answer:
The answer would be 1/40 I believe. Hope this helps :)
Step-by-step explanation: