Answer:
<h2><u>Toothpaste</u></h2>
Smiles = $0.215 per ounce
Tartar Free = $0.2075 per ounce
Bright = $0.19875 per ounce
I will buy Bright because it is the cheapest.
<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>
Bronze Smart = $0.23625 per ounce
Ray Block = $0.25 per ounce
Healthy Glow = $0.3725 per ounce
I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.
<h2><u>Deodorant</u></h2>
Fresh = $0.29875 per ounce
Clean Scent = $0.259 per ounce
Spring = $0.24833333333 per ounce
I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.
Step-by-step explanation:
divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce
Have a nice day! :-)
Answer: The answer is 0.8 liters of water.
Step-by-step explanation: Well there are 5 cats and each cat drinks .15 liters per day. .15x5 = .75 liters of water. 1.55 liters - .75 liters = 0.8 liters left.
-15+2 means you add 2 to the negative number 15 so -15+2 will give us -13 which is the answer.
Answer:
Reindeer and snowflake are 4
tree is 8
snowman is 1
Step-by-step explanation: