10ml would be the answer to this question
Cost per kg=(total cost)/(total kg)
total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24
total cost=10+24=$34
total kg=2+8=10
cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
1-1/6*3/2
multiply the two fractions
1/6*3/2
Cross out 3 and 6, divide by 3.
1/2 * 1/2
multiply the numerators together
1*1=1
multiply the denominators together
2*2=4
1-1/4
pretend that 1 has a denominator which is 1
1/1-1/4
find the common denominator for 1/1 which is 4
multiply by 4 for 1/1
1*4/1*4=4/4
4/4-1/4
Answer:
3/4
<h3><em>This is the range of y , Ry=R−{0}</em></h3>
Answer:
38260
Step-by-step explanation:
ur welcome