1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Firlakuza [10]
3 years ago
14

130 cars are parked in a parking lot. Each row holds 8 cars. If every row is full except for the last, how many cars are in the

last row?
Mathematics
1 answer:
Lady bird [3.3K]3 years ago
6 0

Answer:

2 are in the last row

You might be interested in
Keith and Michelle went out to dinner. The total cost of the meal, including the tip, came to $53.70. If the combined tip came o
makvit [3.9K]
53.70-9.60=44.10
44.10/2=$22.05
The answer is $22.05
3 0
2 years ago
Part A. What is the unit rate in dollars per hour for each company?
spayn [35]

Answer:

i thinks its

the unot rate for the 1st company is 2,86

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
A student solved the following problem and made an error. In which line did the student make the first mistake. Line A, Line 2,
Brut [27]

Answer:

line 5. i just took the test and got it correct. oh wait nvm urs is different

6 0
3 years ago
How do you write 27 in standard form?
dmitriy555 [2]

Answer:

Cardinal: twenty seven

Ordinal: twenty seventh

Step-by-step explanation:

hope this helps!!!!!!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
an office supply company is shipping a case of wooden pencils. there are 64 boxes of pencils in the case. if each box of pencils
Levart [38]
<span>64 boxes of pencils per case x 2.5 ounces per box ÷16 ounces per pound = pounds per case</span>
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is -9(5 − 6x) simplified?
    6·2 answers
  • What is 1 divided by 10? Long divison way pls
    10·2 answers
  • At a French restaurant, you order a salad for $2.50 and lasagna for $8.25. If the sales
    15·1 answer
  • An employee who earned $550 a week working 35 hours had her pay increased by 5 percent. Later, her hours were reduced to 30 per
    8·1 answer
  • What is the range of the function?<br> A. [-2, 11)<br> B. (-4.0)<br> C. (-4, 4)<br> D. [4, 11)
    9·2 answers
  • 3b+2(b-3)=4 Solve for b.
    7·2 answers
  • What is the volume 9inches 3inches 5inches
    5·1 answer
  • A composite shape is shown
    14·2 answers
  • Write your answer in simplest radical form​
    8·1 answer
  • Megan surveyed 40 students in her grade level and asked them what their favorite vegetable was. The results are in the circle gr
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!