Answer:
yes it is
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96
Step-by-step explanation: Standard form is when we take a polynomial and we write it in order from the greatest degree to the smallest degree.
Let's look at an example which I provided in the image attached.
In this polynomial, I have 2 degrees, 1 degree, and 1 degree above the <em>x</em>.
This is not in the form of least to greatest so I need to write it in descending order. Our constant which in this is 27 will be last in polynomial.
So, you look at the degree of each term and then write each in term in order of degree from greatest to least (descending order).
Answer:
There are 2 ways, since we'd chosen 2 fruits
PROBABILITY:
(
=
) or 
METHOD:
In the 2 fruits we took both of them might be pears either maybe one of them can be a pear. The same is possible with the other fruit.
<em>PLEASE DO MARK MY ANSWER AS THE BRAINLIEST..</em>
<em><HOPE IT HELPS></em>