1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lara [203]
3 years ago
15

Can you please answer this question? Thank you

Mathematics
1 answer:
svetlana [45]3 years ago
5 0
<span>-0.99920681013 is the answer </span>
You might be interested in
11. Use an inequality symbol (&lt;, &gt;, 2, =) to compare -26
svetlana [45]

Answer:

c. <

Step-by-step explanation:

-26 < (less than) 54

8 0
3 years ago
15x-7=13x+3<br>(please help)​
Katena32 [7]

Answer:

the answer is x=5

Hope this helps :)

3 0
3 years ago
Which is the equation of a circle with its center at (-4,2) and a radius of 4?
Snowcat [4.5K]

Answer:

(x +4)^2 + (y-2)^2 = 16

Step-by-step explanation:

We can write the equation for a circle with the formula

(x-h)^2 + (y-k)^2 = r^2

Where (h,k) is the center and r is the radius

We know the center is at (-4,2) and the radius is 4

(x- -4)^2 + (y-2)^2 = 4^2

(x +4)^2 + (y-2)^2 = 16

4 0
2 years ago
Need help what is the correct answer for this problem. I WILL MARK BRAINLIEST!!
Y_Kistochka [10]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

24/6=4 Plz mark me brainliest

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many cups are in a gallon
Digiron [165]
1 cup: 8 oz
1 pint: 2 cups
2 pints: 1 quart
4 quarts: 1 gallon
by looking at this scale you will multiply the needed #s:
2 times 2 = 4    4 times 4 = 16 so there are 16 cups in a gallon 
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help me with this question???????????????????????????
    14·1 answer
  • You have a budget of $48. You want to buy fruit and granola bars. Fruit costs $4 per pound, and the granola bars are $1 each. Yo
    6·1 answer
  • A baker bought 7500 grams of flour for 19.20.How much did each kilogram cost
    15·2 answers
  • Please answer and solve ?
    10·2 answers
  • How do you find 19% of 72
    6·2 answers
  • Bananas cost $0.49 per pound and grapes cost $1.15 per pound. Leanne bought 3.5 pounds of bananas and 2.4 pounds of grapes. How
    10·2 answers
  • Just tell me like first one goes to... or like seconds one goes to..
    7·1 answer
  • In an experiment, the probability that event A occurs is 0.2 and the probability that event B
    13·1 answer
  • Answer asap for brainliest
    9·1 answer
  • Alexa's friends got her a skydiving lesson for her birthday.
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!