Answer:
C
Step-by-step explanation:
Answer:
right the box in the corner means it's a 90 degree angle or a right angle
Answer:
Company A: 250+10n
Company B: 90+12n
Step-by-step explanation:
1. b = $95.94 / 6
= $15.99
t = $15.99 / 20
= $0.80
2. A: $1.28 / 8 = $0.16 per oz
B: $1.68 / 12 = $0.14 per oz
Difference: $0.02 per oz
X=francis y=julia
the answer is francis has $27.5 and julia has $17.5 you find this by 45 and dividing it by 2 then get on half and add 5 and with the other half subtract five