Better labeling so I can understand.
I don’t know what you’re tying to say
Answer:
198
Step-by-step explanation:
33 * 24 = 792
792 / 4 = 198
Answer:
The unit price for 1 T-shirt is about $2.74.
Step-by-step explanation:
Set up an equation:
Variable x = unit price for 1 T-shirt
169x = 463.45
Divide both sides by 169:
x = 2.742307...
Round to the nearest cent:
x = 2.74