1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
avanturin [10]
2 years ago
7

Help this is a major grade help ASAP plzzz 17 points

Mathematics
2 answers:
maxonik [38]2 years ago
6 0

Answer:

y= 15x+225

Step-by-step explanation:

creativ13 [48]2 years ago
6 0

Answer:

D. y = 15x + 225

Step-by-step explanation:

x would be the amount of prints. y is the total price. So doing this math equation would get you the total price, or y.

You might be interested in
Item: c = p(1 + ). What is the final cost of a $40 item after an 8% tax is applied?
Snowcat [4.5K]

40(0.08) = 3.2

3.2+40

Answer: 43.20

5 0
3 years ago
Solve for m. (-11/6) + m = -2/9
3241004551 [841]

Answer:

m = \frac{29}{18}

Step-by-step explanation:

=> (-11/6) + m = -2/9

Adding 11/6 to both sides

=> m = -\frac{2}{9} + \frac{11}{6}

LCM = 18

=> m = \frac{-4+33}{18}

=> m = \frac{29}{18}

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the probability of rolling an even number on a standard six sided number cube 25 times?
PIT_PIT [208]
The answer is 75/150
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
A line with a slope of -2 crosses the y-axis at (0, 3). The equation of the line is ____
strojnjashka [21]

Answer:

y=-2x+3

Step-by-step explanation:

equation for slope is y=mx+b

the slope is -2 so that equals m

(0,3) is the y-intercept

y=b

3 is the y value making it substitute b making the equation y=-2x+3

7 0
3 years ago
Please help me with these two questions if you can! Btw happy Tuesday
Ymorist [56]

Answer:

Happy Tuesday! Here i'll explain it:

Step-by-step explanation:

First you will have to make 2 2/5 into a improper fraction and then subtract the 5/6. after you have done that multiply the 3/4 to the number

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Help please help please
    10·2 answers
  • If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
    14·1 answer
  • My question is what is 7+6x=3x+3+4x
    13·1 answer
  • X-Intercepts?
    13·1 answer
  • Is trapezoid ABDC the result of a dilation of trapezoid MNPQ by a scale factor of Two-fifths? Why or why not? Yes, because AB an
    15·2 answers
  • I need help people get brailestttt
    13·1 answer
  • Deb's Cafe offers two kinds of espresso: single-shot and double-shot. Yesterday afternoon, the cafe sold 2 single-shot espressos
    7·1 answer
  • Find two consecutive odd numbers whose sum is 44.
    11·1 answer
  • 4
    7·1 answer
  • PLEASE ANSWER QUICK IT IS EASY!!!!!!!!!!!!! A student took 75 minutes to answer a combination of 30 multiple-choice and extended
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!