Answer:
$6.02
Step-by-step explanation:
Divide the price of the lollipops by the weight
price/weight
42.14/7=6.02
So, the unit price is $6.02 per kilogram
Hope this helped!
Answer:
6.27
Step-by-step explanation:
627100=6+27100
We know that
27100
is the same as
27÷100
Therefore:
627100=6+(27÷100)
Answer:
135°
Step-by-step explanation:
The reference angle appears to be about 45°, so a reasonable estimate of the angle size is 180° -45° = 135°.
__
You can do an eyeball comparison with the figure attached to see that the angle is about 135°
This is also the value I see when I place my protractor against the screen.
Answer:
B
Step-by-step explanation:
...
Answer:
you use disputation
Step-by-step explanation:
4 times 3x = 12x
4 times 6 = 24