1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataliya [291]
2 years ago
13

Solve the system of equations using substitution. y = x + 6 y = –2x – 3 (4, –11) (1, 7) (–3, 3)

Mathematics
1 answer:
sergejj [24]2 years ago
5 0
The answer to the question

You might be interested in
80 houses are build 50 have 2 car garage 40 have swimming pool and 35 have bouth how much have none
kow [346]
30 should be the correct answer
 
4 0
3 years ago
How do you divide fractions?
PSYCHO15rus [73]
Quite a broad question. 10/2 you divide by 2 which equals 5. Is that your question?
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which situation describes a correlation that is not a causal relationship? (1) Car color and number of car accidents (2) Hours s
xeze [42]
I believe the answer would be (1) because they are not directly related
5 0
3 years ago
Simplify 49/21 to lowest terms.​
timurjin [86]
Therefore, 49/21 simplified to lowest terms is 7/3.

Convert fraction (ratio) 21 / 49 Answer: 42.857142857143%

The simplest form of 4949 is 11.

The simplest form of 4921 is 73
4 0
2 years ago
What is the probability that it will not rain
iren [92.7K]

Answer:

yicyictxyttyfyustukfyidtudyildtuldiythyjdtydyjsyifluyfyjdjyfyfykcuyxiyxycudiyxtixyjkgztulhzyyiyild I am reading the book I am reading the book I am reading the book I am reading the book I am reading the book I am reading the book I am reading the TT you have a car

4 0
2 years ago
Other questions:
  • If f(x) = 53 - 2x, then f(-3) =
    13·1 answer
  • 5.5 divided by 83 in quotient
    15·1 answer
  • Which is the better buy; 3 pounds for $8.31 or 5 pound for $12.95
    8·2 answers
  • If fixed costs are $561,000 and the unit contribution margin is $8.00, what is the break-even point in units if variable costs a
    9·1 answer
  • How to write repeating decimals as fractions
    6·1 answer
  • Lupe had $100 to buy party supplies for her little sister's birthday. She bought 12 bags of party favors and 15 party hats. Each
    15·1 answer
  • Diego scored nine points less than Andre in the basketball team Noah scored twice as many points as Diego if Noah scored 10 poin
    9·2 answers
  • Please help quickly !!!!!!!!!
    7·1 answer
  • I REALLY NEED HELP MY GRADES GO IN TONIGHT AND I CANT SOLVE THIS I NEED A REAL ANSWER I WILL CHECK BEFORE GIVING POINTS!!!!!!!!!
    15·2 answers
  • In the diagram below, GH is parallel to DE . If GH is 3 more than EH FH=10, and DE=12 find the length of EH. Figures are not nec
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!