Answer:
yes, $20.
Step-by-step explanation:
If you draw a line through the points it makes a straight line, so it is linear. And you get $20 by dividing $100 per the 5 people.
7+3=10
60/10=6
6x7=42
6x3=18
there is 18 trucks in the parking lot
2/440 Original Mathematical Expression.
1/220 Divide numerator and denominator by 2.
This equals . . .
0.004545454545 repeating
(I just plugged 1/220 into calculator)
Final Answer: 1/220 or 0.004545454545 repeating
Please excuse my sloppy writing but the answer is 30
Answer:

Step-by-step explanation:
Given
See attachment for graph
Required
The unit cost
Pick any point on the dots of the graph; we have:

The unit cost is then calculated as:

