1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Afina-wow [57]
3 years ago
6

Identify the solution set of the inequality using the given replacement set.

Mathematics
1 answer:
balu736 [363]3 years ago
5 0
D I think hope this helps :)
You might be interested in
Please help !!! I’ll mark you as brainliest if correct
kozerog [31]

Answer:

10 seconds

Step-by-step explanation:

we are given the height (s) which is 1600ft. and the formula—where t is time in seconds— t= 1/4\sqrt{s}, so we can plug 1600ft in for s and solve:

t= 1/4\sqrt{1600}

t= 1/4(40)

t= 10 seconds

5 0
3 years ago
Comparing objects using percentages?How?
NeX [460]
Please clarify your question
6 0
3 years ago
Log4(4^3)=x<br> solve for x
worty [1.4K]

4(4³)=x

x=256

trust me

7 0
3 years ago
HHHHHEEEEELLLLLPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ira Lisetskai [31]
<span>x/y where x and y are integers and y≠0  (rational)

2x where x is irrational  (irrational)

(√2)/y where y is irrational</span> (cannot be determined)
6 0
3 years ago
F(x) = x2. What is g(x)?<br> f(x)<br> g(x)<br> (2.2)<br> 15
Eddi Din [679]

Answer:

the answer is g (x)=2x2

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Find k such that f(x) is continuous at x=30
    13·1 answer
  • PLEASE!!!! I NEED HELP!!!!!!
    7·2 answers
  • Of the 24,000 cellular phones inspected in the last production run , 50 were defective . What fraction of the cellular phones in
    10·1 answer
  • A cabinetmaker buys 3.5 liters of oak varnish. The varnish costs $4.95 per liter. How much does 0.5 liters of varnish cost?
    15·2 answers
  • Name the vertex and sides of each angle
    5·1 answer
  • 5(-12x+3)+6(10x+7)=9-x+3x+10​
    7·1 answer
  • The product of eight and negative two decreased by four ​
    11·2 answers
  • If i have 4 pounds of beef and it costs $9.56 how much would it cost me if I had 1 pound of beef
    6·2 answers
  • Help on the 2 one please!!
    12·2 answers
  • Given a list of candy in a field called Item and prices called Price on an empty PivotTable, how would you find out how many of
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!