1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VARVARA [1.3K]
3 years ago
8

Pi x 5 what do you do with this I do not understand

Mathematics
1 answer:
qaws [65]3 years ago
5 0
You would be multiplying pi (3.14) by the number 5
You might be interested in
Draw a diagram. Write the Segment Addition Postulate for the points described. Then solve for missing length.
zmey [24]

Answer:

DP=9

Step-by-step explanation:

DS=4

DP=5

DP=DS+DP=4+5=9  

DP=9

8 0
3 years ago
Please help!! I really don't want to get this one question wrong and mess up my score :(
Elan Coil [88]

Answer:

12^9 is the correct answer to the question

Step-by-step explanation:

12^8+(-)8-(-)9=8-8+9=9

12^9

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What are you required to do when you buy in bulk to save money??
beks73 [17]
Spend more money on a bigger product
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help meeeee!!!
natulia [17]

Answer:

Taylor is closest to the table

Step-by-step explanation:

I divided 64, 4, 7, 0.615, and 001 01 and got 1.876 so i figured out that that is half of 64%. So that gave me an idea that Taylor was closest to the table.

4 0
3 years ago
Power of powers property with and without variable 
goldenfox [79]

Answer:

This property states that to find a power of a power we multiply the exponents.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

8 0
3 years ago
Other questions:
  • A town has a population of 170000 and grows at 4% every year.what will be the population after 12 years
    12·1 answer
  • What is the solution of this system of equations?<br><br>y = 3x + 5<br>y = -x + 3​
    11·1 answer
  • A cyclist travels at 20 kilometers per hour when cycling uphill, 24 kilometers per hour when cycling on flat ground, and 30 kilo
    12·1 answer
  • Which of the following is not true about linear functions.
    11·2 answers
  • It is question number 32 is am looking for please help thanks
    9·2 answers
  • A company charges $10 for shipping and $7 per shirt.
    9·2 answers
  • What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?
    9·1 answer
  • Express as a trinomial.(x-7)(3x+2)
    12·1 answer
  • The ceiling of Victoria’s living room is a square that is 16√2 ft long on each side. To decorate for a party, she plans to h
    7·1 answer
  • HALP!!! PLEASE!! I PROMISE YOU WILL BE MARKED BRAINLIEST!!!
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!