Answer:
130 degrees
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
Its 0.5. Which would be in fraction form 5/10 meaning its 5 tenths.
Answer:
-4 and -2
Step-by-step explanation:
(X+4)(x+2)
4×2=8
4+2=6
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.