Answer:
85 i think
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:1206cm
Step-by-step explanation:
Answer:
20 dollars for 12 pounds.
Step-by-step explanation:
This is a critically important question to know the answer to. It is used almost every day by good shoppers.
The trick is to get everything down to 1 pound.
$2.00
$2.00 per pound. The question is the answer.
$4.25
$4.25 / 2 pounds = $2.13 rounded.
$9.50
$9.50 / 5 = $1.90
$20
$20/12 = $1.67 rounded
Answer:
w=51
x=90
y=38
Step-by-step explanation:
got the angles. I'm not so sure about the lengths of the triangle....