X+y=38 that’s your answer
This would be Educational Attainment.
12/35 unless you simplify it
It’s A. $25.20
You find the rate you dividing the cost ($18) by how many gallons (5). Then you multiply by what you are looking for (7 gallons). You get 25.20.