The unit rate is $1.97 per lightbulb. Multiply $1.97 by 7 to get 13.79
Answer:
3/25 for type B, 1/25 for type AB, and 4/25 for both
Step-by-step explanation:
O goes to 22
A goes to 20
B goes to 6
AB goes to 2
22+20+6+2 = 50, so (number of people with a certain blood type)/50 = the answers for each question.
Georgia is correct because there is four numbers after the decimal
Answer:
10
Step-by-step explanation:I had this
Miley is 16 hope that helped