1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mestny [16]
3 years ago
7

Check all that apply. x + y s 4+ 3 y > 4

Mathematics
1 answer:
AleksAgata [21]3 years ago
5 0

Answer:

I'm sorry what does this mean

Step-by-step explanation:

I dont really get what you are asking in this question

You might be interested in
In need help step by step
cestrela7 [59]

Step-by-step explanation:

7-(5-4x)

3 0
3 years ago
If the cost of white tiles is $240, what is the unit cost of white tiles?
Anna [14]

Answer:

$15 and 3600ft^2

Step-by-step explanation:

C) There are 16 white tiles used. The unit cost of a white tile=240/16=$15

E) The cafeteria area consists of 36 tiles of dimensions 10 ft x 10 ft, so the area of the floor is 3600ft^2

4 0
2 years ago
(this must be in simplest forms) 3 over 14 multiplied by 7 over 9
nikdorinn [45]
The answer is 1/6

Which is 1 over 6
4 0
3 years ago
with a coupon you can get a pair of shoes that normally cost $84 for only $72. what percentage was the discount? round the answe
AnnZ [28]

Answer:

rounded to the nearest it would be 14%

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Ignore the black words on the bottom but i’ll be giving brainliest!
Goryan [66]

Answer:

2. the figure has rotatinal symetry

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve the equation x^3-5x^2+2x+8=0 given that -1 is a zero of f(x)=x^3-5x^2+2x+8
    9·1 answer
  • PLEASE HELP ME WITH THIS!!!!!!!!
    6·1 answer
  • Carol buys a house for £234 900
    11·1 answer
  • Write the subtraction problem below as an equation
    15·1 answer
  • Three coins are tossed. find the probability that two lands on heads
    15·1 answer
  • Which equation is equivalent to 4s=t+2
    5·1 answer
  • Evaluate (104)^3 using suitable identity
    13·1 answer
  • John's dinner bill totaled $75. He left a 15% tip. How much money did John leave for a tip?
    8·2 answers
  • Yummy cinnamon! It smells so nice! Mr. Liz needs 5 %2 teaspoons of cinnamon to make one
    13·1 answer
  • Solve the system of equations and choose the correct ordered pair<br> 3x+5y=6<br> 4x+2y=-6
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!