1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
FinnZ [79.3K]
3 years ago
13

What is the answer of two plus two

Mathematics
2 answers:
lbvjy [14]3 years ago
7 0

Answer:

4 Because that’s what you get when you add them together

FinnZ [79.3K]3 years ago
4 0

Answer:

Two

Step-by-step explanation:

If you have one and added one you have two

You might be interested in
Pls help i keep getting it wrong.
Oksanka [162]
Did yhu do 5 and 8 ?
3 0
3 years ago
Solve for the value of x.
choli [55]

Answer:

A

Step-by-step explanation: I just guessed

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find a factor of 3x^2- 16x - 12​
Greeley [361]

Answer:

x= -2/3 and 6

Step-by-step explanation:

3x²-16x-12

3x²-18x+2x-12

(3x²-18x)+(2x-12)

3x(x-6)+2(x-6)

(3x+2)(x-6)

x= -2/3 and 6

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP<br> I REALLY NEED HELP<br> IT'S MY HOMEWORK<br> DUE IN 30 MINUTES!!!!
nikdorinn [45]

Answer:

£160

Step-by-step explanation:

£262 x (100% - 39%) = £159.82 ≈ £160

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is a career that you can use for adding and subtracting fractions
xenn [34]

Answer:

A math teacher

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • What transformation of Figure 1 results in Figure 2.? A dilation of Figure 1 results in Figure 2.
    5·1 answer
  • pls help me with this if you know it also to explain it thanks Solve the equation -21 + 70n = 77 for n.
    10·1 answer
  • A 9-pack of notebooks costs $3.87. What is the unit price?
    6·2 answers
  • The average time a subscriber spends reading The Wall Street Journal is 49 minutes (The Wall Street Journal Subscriber Study). A
    10·1 answer
  • Please help!?<br><br> Evaluate the expression 5V - 6w when v= 4 and w= 2.
    13·1 answer
  • William earns straight commission as a real-estate agent. Last month his total sales were $971,168.00. If William earns a 3% rat
    10·1 answer
  • What is the solution to 4m+5&lt;-2m-1?
    9·1 answer
  • Need help asap will give brainly
    9·1 answer
  • Sam listed the weighs of his friends. They were 98 , 95 , 64 and 93 pounds. Sam said there were no outliers. Do you agree? Expla
    9·2 answers
  • Which of the following is NOT true about unit rates?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!