Answer:
8n =32 the answer is 4 , number of students in each group i cant draw a tape diagram sorry
$1.94 per square inch
46 degree
I hope this will help you
i think its B
Step-by-step explanation:
Each apples cost about $0.14
cost / amount = price per piece
67 / 470 = 0.14
So every apple costs about $0.14
h+7+20
h=13
To find 7+ what ='s 20 i just added 13 bc 13+7=20