Answer:
no because it has three sides
Step-by-step explanation:
Answer:
120$ altogether
Step-by-step explanation:
There are 8 teachers and they have to pay 15 dollars so do
8×15=120
or
15+15+15+15+15+15+15+15=120
Answer:
Step-by-step explanation:
$11/ 47 pound = $0.234 for 1 pound
the cost of buying 47 pound for 11 dollars is cheaper than to buy individual 1 pound bag for 0.45.
Answer and Step-by-step explanation:
Fourteen times fifty.
The number 14 is said as fourteen, and the number 50 is said as fifty. The X represents the multiplication symbol, in which it is used to multiply terms together.
Fourteen times fifty equals seven hundred.
14 x 50 = 700
<em><u>#teamtrees #PAW (Plant And Water)</u></em>
<em><u>I hope this helps!</u></em>