3 pounds would cost $6.75
$4.50/2 = $2.25 per pound
$2.25 x 3 = $6.75
Answer:
27
Step-by-step explanation:
I think it would be B. Hope this helps!
8.5, 8/5, 17/25, 82%
because u make them all decimals by dividing them and then do it greatest to least. i’m not totaley sure the order is correct but in decimal form 8.5 = 8.5 bc u don’t have to change it 8/5 = 1.6 and 17/25 = .68 and 82% = .82
answer: positive
for example: -2 x -2 x -2 x-2
=4 x -2 x -2
=-8 x -2
=positive 16