1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dsp73
2 years ago
9

478÷20×99+3÷87 help asap pls

Mathematics
1 answer:
erastova [34]2 years ago
4 0
2366. 13448276 there you go
You might be interested in
Helppp me pleaseee due tonight
natulia [17]
3 pounds would cost $6.75


$4.50/2 = $2.25 per pound
$2.25 x 3 = $6.75
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Evaluate: 9 ÷ 3 + 4x6 Your work​
OverLord2011 [107]

Answer:

27

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
From a standard desk of 52 card, 5 card are draw.What are the odds of each even occurring?
boyakko [2]
I think it would be B. Hope this helps!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need this by tonight for school
AlexFokin [52]
8.5, 8/5, 17/25, 82%

because u make them all decimals by dividing them and then do it greatest to least. i’m not totaley sure the order is correct but in decimal form 8.5 = 8.5 bc u don’t have to change it 8/5 = 1.6 and 17/25 = .68 and 82% = .82
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
If you are multiplying 4 negative fractions is the product positive or negative?
Mademuasel [1]

answer: positive

for example: -2 x -2 x -2 x-2

=4 x -2 x -2

=-8 x -2

=positive 16

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of the following is a geometric sequence?
    15·2 answers
  • Can someone help me with these 2 questions please 100% correct only
    11·1 answer
  • What is the domain of the function g(x) = 52x?
    14·2 answers
  • Gwen bought a 2 1/4 pound bag of Finch bird seed and 3 1/2 pound bag of parrot bird seed . The total cost for the two bags was $
    7·1 answer
  • Including the bus driver, there are 20 people on a bus. During a one-hour ride, each person produces 740 BTUs (British Thermal U
    14·2 answers
  • Acidity is measured on the pH scale. The acidity of a substance is given by pH=−logH, where H is the concentration of Hydrogen i
    15·1 answer
  • Brianna wants to buy a digital camera for a photography class. One store offers the camera for $50 down and a payment plan of $2
    5·1 answer
  • How do you solve 100-99+98-97+96-85+.........+4-3+2-1? and show the pattern for it
    7·1 answer
  • Ricardo bought 3 pounds of gummy bears for $7.77. What is price per pound for the gummy bears?
    15·2 answers
  • How can i use the slope formula to find the slope between (2, -7) and (1, 6)
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!