1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
baherus [9]
3 years ago
14

What is the absolute value of |x| < 3

Mathematics
1 answer:
Komok [63]3 years ago
8 0

I'm not sure of what you're asking

but |x|<3 can be written as -3<x<3 if that's what you need

You might be interested in
What is the base of a rectangle with a height of 12.6 meters and an area of 28.98 square meters? Enter your answer in the box.​
Arada [10]

Answer:

why is brainlys ask a tutor not free anymore I really needed help so I pressed the button and all it said was pay for tutor plus

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Bob's Gift Shop sold 600 cards for Mother's Day. One salesman, Victoria, sold 10% of the cards sold for Mother's Day. How many c
Aleonysh [2.5K]

Answer:

60

Step-by-step explanation:

600*10%

8 0
3 years ago
I dont know how to do this please help and also please explain, thank you:)​
saveliy_v [14]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

it's A lol

.................................

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP PLEASE!! EXTRA POINTS AND BRAINLIEST WILL BE GIVEN!!
mezya [45]

Answer:

0.02651

Step-by-step explanation:

P(all 5 are boys) =

\frac{7}{12}  \times  \frac{6}{11} \times  \frac{5}{10}   \times  \frac{4}{9}  \times  \frac{3}{8}

= 0.02651 ( wow low)

3 0
3 years ago
By experimenting with numerous examples in search of a pattern, determine a formula for fn-1+fn+1. that is , a formula for the s
pashok25 [27]

Answer:

I think its will be B

Step-by-step explanation:


3 0
3 years ago
Other questions:
  • at the movies are on byes popcorn for 525 and a bottle of water for 250 he pays with a $10 bill how much change should I run for
    5·1 answer
  • -15 + 8x = x+3<br> Help me please!!
    8·1 answer
  • 1. Ada purchased a house using a fixed rate mortgage. The annual interest rate is 6.3%
    7·1 answer
  • A pump fills a pool at the rate of 20 cubic meters in an hour. If each cubic meter of water costs $10, how many minutes will the
    14·1 answer
  • Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
    5·1 answer
  • WILL MARK BRAINLEST!!!!!
    11·1 answer
  • What is the geometric mean between 1 and 16?
    5·2 answers
  • Calculate the slope of the line for Graph B.
    6·2 answers
  • Can someone help I gotta do this quick.
    13·1 answer
  • What is the final answer?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!