Divide total amount spent by total gallons bought:
47.82 / 16.9 = $2.83 per gallon
Answer:
Step-by-step explanation:
1.A
2.C
1.C
2.A
1.B
2.21.45
3.A
I tried my best
i guess the answer is 450.
60%
17.85
just times 5.95 by 3
15