Answer:
8
Step-by-step explanation:
8 × $70 = $560
20 × $140= $2800
$560 + $2800 = $3360
-15/7…………………………………………………..
Answer:
m= 4/3
Step-by-step explanation:
Answer: D
Step-by-step explanation:
I’m like 90% sure it’s D ♀️
1 quart = 2 pints.
This means a 4 pint container is 2 quarts.
To find the price for 1 quart divide the price by 2:
12.04 / 2 = $6.02 per quart.