Answer:16/1
Step-by-step explanation:
When x is 3, y is 4
To do this, go to the right 3 units and go up until the line intersects with a grid point
At three, y is 4
Hope this helps!
Answer:
b
Step-by-step explanation:
Answer:
It's a scalene triangle
Step-by-step explanation:
There are different types of triangle
The equilateral triangle which has all sides and angle equal i.e 60 degrees each
The isosceles triangle which has two sides and two angle equal
The right angle triangle which has an angle of 90 degrees
Scalene triangle which all the sides and angle are of different sizes
Find the unit rate.
39/6 = 6.5
$6.50 an hour
multiply this by ten to find the cost for 10 hours
$6.5 x 10 = $65
she will earn $65 in ten hours.
hope this helps! :D