1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ivann1987 [24]
3 years ago
15

What is the answer of -3 2/3 + 1.1 as a fraction?

Mathematics
1 answer:
pickupchik [31]3 years ago
7 0
- 3 \frac{2}{3} + 1.1 = - \frac{11}{3} + \frac{11}{10} = - \frac{110}{30} + \frac{33}{30} \\ = -\frac{77}{30} = -2 \frac{17}{30}
You might be interested in
Trapezoid ABCD is congruent to trapezoid A"B"C"D". Which sequence of transformations could have been used to transform trapezoid
Contact [7]

Answer:ygggydtdgdgdfddgfs

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
WORTH 30 POINTS PLZZZZZZZZZZZ HELP
Black_prince [1.1K]

Answer:

sqrt(5)*sqrt(5)=5.

Step-by-step explanation:


8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is.. 4x-2=(x+3)+2
Contact [7]

Answer:

x = 7/3

Step-by-step explanation:

4x - 2 = x + 3 + 2

4x - 2 = x + 5

Rearranging the terms, we get,

4x - x = 5 + 2

3x = 7

x = 7/3

Hence, x = 7/3.

5 0
3 years ago
Which expression results from using the distributive property: 7(x+3)
Katena32 [7]
Answer: a the first answer is right
6 0
3 years ago
Write the equation of the line with slope =7 and y- intercept= -1​
Aliun [14]

Answer:

y = 7x - 1 is the answer to the question

4 0
2 years ago
Other questions:
  • HELP!!! I NEED HELP PLZ!!!
    11·1 answer
  • Factor completely 2c^5 + 44c^4 + 242c^3
    7·2 answers
  • Tanisha was asked to write an example of a linear relationship she wrote this my dog sitting service charges an initial $8.00 fe
    15·1 answer
  • I need help boi a(c – b) = d c =
    15·1 answer
  • An illusion is a type of
    7·1 answer
  • Phineas and Ferb are preparing to conduct experiments at Dataknee Incorporated. Phineas bought 4 beakers and 3 goggles for $33.
    6·1 answer
  • A jar has 15 red marbles and 17 yellow marbles
    13·1 answer
  • Help and help on my recent question too please
    13·2 answers
  • Which would be the best method to use to solve the following equation. Explain your reasoning.
    11·1 answer
  • Mr. Cipalla bought 5 pounds of clay for an art project. He paid $35.35 for clay. What is the unit price per pound of the clay he
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!