1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
crimeas [40]
2 years ago
14

What is the image of (4,3) after a reflection over the x-axis ?

Mathematics
1 answer:
Greeley [361]2 years ago
7 0

If it was reflected over the x-axis it would become (4,-3).

You might be interested in
What is the equation of the line through the origin and (2,5)
mezya [45]

Answer:

2y=5x+2c

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
SOMEONE BELP PLEASE LIKE ASAPPP
Natasha_Volkova [10]

Answer:

What is the question?

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Caroline drove 350 miles to her grandmother’s house. The trip took her 5 1/4 hours. What was her average speed in miles per hour
Shalnov [3]
64 hours per hour average
350 miles ÷5.25 hours in which it took= 63.63 rounded is 64 mph average
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the volume of the following figure using unit cubes.
Kipish [7]

The person under has a better answer |

v

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The Tigers, a football team, must gain 10 yards in the next four plays to keep possession of the ball . The Tigers lose 12 yards
mestny [16]

No because They lose 12 sand that puts them at -12. Then they gain 5 which puts them at -7 and then they lose 8 which puts them at -15. Please mark as brainliest

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Please answer as fast as possible thanks
    10·1 answer
  • I WILL BRAINLEIST PLEASEMegan earned $4 an hour for babysitting. She earned $16 on Saturday. How many hours did she babysit?
    8·1 answer
  • What is the value of x?<br><br> Enter your answer in the box.<br><br> x = ? in
    13·1 answer
  • Can someone help me with the attached problem it’s for geometry, it’s urgent!
    15·1 answer
  • Solve the following equation for x: 64 = 23x. A. x = 2.5 B. x = 1 C. x = 2 D. x = 3
    15·1 answer
  • A teacher believes that the third homework assignment is a key predictor in how well students will do on the midterm. Let x repr
    15·1 answer
  • A 3-gallon bucket of paint costs $103.68. What is the price per cup?
    7·1 answer
  • 6) A brownie recipe requires 1/2 cup of flour, 1/3
    10·1 answer
  • Please help worth 100 points
    12·2 answers
  • Can someone plz help me.?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!