1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alenkasestr [34]
4 years ago
15

How do I solve this

Mathematics
1 answer:
solniwko [45]4 years ago
3 0
There is your answer

You might be interested in
Categorize the graph as linear increasing, linear decreasing, exponential growth, or exponential decay.
dusya [7]

A. Linear Decreasing

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
If y varies inversely with x and y = 5 when x = 4, which equation that relates x and y?
Bumek [7]
X+4x-y5 is the wrong answer
7 0
3 years ago
Find the unit rate. Camryn paid $30.16 for 8 pounds of almonds
sergij07 [2.7K]

Answer:

The unit rate is $3.77

Step-by-step explanation:

You take 30.16 and divide that by 8 which equals 3.77

have a nice day! :)


5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Item 1
AleksandrR [38]

It took them 4 days to install 480 chairs which means if they were working at a constant rate they got 120 chairs installed daily. with 360 chairs left that means in 3 days they will finish. so overall, it took the workers 7 days to finish, or a week.

8 0
3 years ago
Don't know need help [pls
NeX [460]

Answer:

56

......................................................

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The height of a rectangle is increasing at a rate of 111111 centimeters per hour and the width of the rectangle is decreasing at
    10·1 answer
  • Which of the following could be the sides of a triangle
    10·1 answer
  • PLEASE HELP!!!!!!!!!! Nobody will help me!! :(
    15·2 answers
  • In the formula rt = d, r is is rate t is time , and d is distance what is the rate for a runner who complete 7.5 miles in 1.5 ho
    11·2 answers
  • Someone help me with this question
    13·2 answers
  • If having 1 person in a room represents 5% of a chance something will happen what happens if 2 people walk into the room
    8·1 answer
  • What is the rate of interest if it is taken 2 paisa for per rupee for per month​
    6·1 answer
  • Simplify: |72 - 9 • 7| - 8|16 - 2|
    6·1 answer
  • Describe the error made in subtracting the two rational expressions shown
    14·2 answers
  • Taylor and her children went into a movie theater and she bought $81 worth of bags of popcorn and candies. Each bag of popcorn c
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!