Answer:
yes
Step-by-step explanation:
Answer:
anything above 7 or not equivalent to 7 can be the answer
Step-by-step explanation:
8÷7=a undifined number but if it is 7÷7 its 1 and if you got 7÷1 it is 7 so anything other than those answers should be it
Answer:
<em>$2.29/gal</em>
Step-by-step explanation:
The unit price is in units of cost per volume, or dollars per gallon, so you divide the cost in dollars by the volume in gallons.
unit rate = ($18.32)/(8 gal) = $2.29/gal