1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
puteri [66]
3 years ago
14

What does the equal

Mathematics
1 answer:
sergejj [24]3 years ago
7 0
Plug it in your y= screen of your graphing calculator and hit 2nd and then graph. it will give u a table of values
You might be interested in
The orginal price :$45.00;markdown: 20%
Finger [1]

$36 because 20% of 45 is 9 and 45 - 9 is 36!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help pleasee
nikitadnepr [17]

Answer:

c is the answer

explination:

4*3 1/2=28/2

28/2 divided by 6 is equal to 7/3 or 2 1/3

6 0
3 years ago
The mean (average) weight of three dogs is 38 pounds. One of the dogs, Shaggy, weighs
Readme [11.4K]
I honestly do not know this seems to me to be a trick question
5 0
2 years ago
A 12 pack of soda cost $3.25 What is the unit price
kakasveta [241]

Answer:

About $0.2708 per unit ' each can '.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Fractions arrange in increasing order 1/2, 1/5, 1/6
Anastaziya [24]
So bigest to smallest? 1/2, 1/5, 1/6.
If the other way, just flip it around.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A rectangle has a width of 5 inches and a length of 9 inches. What will be the new dimensions of the rectangle after it is dilat
    9·2 answers
  • ace landscape buys 100 shovels for $15 each. ace sells all 100 shovels at $29.99. what is his profit?
    14·2 answers
  • Suppose that an individual has a body fat percentage of 19.7% and weighs 157 pounds. How many pounds of her weight is made up of
    13·2 answers
  • Using traditional methods, it takes 108 hours to receive a basic driving license. A new license training method using Computer A
    10·1 answer
  • 8. © Assessment An old building has
    9·1 answer
  • I need help with 7 to 11 <br> GEMOTRY HELP <br> PLZ
    10·2 answers
  • What are some Ratios equivalent to 3:12
    9·2 answers
  • Please help ASAP ASAP ASAP asap
    12·2 answers
  • In a right ABC with B and C complementary, sin B = p and cos B = q. What is sin C – cos C?
    8·1 answer
  • A store sells grass seed in small bags and large bags. The small bags have 7 pounds of seed for $27.93 and the large bags have 2
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!