Given:
3-pound tub of butter costs $3.85
3.85/3 = 1.2833 per pound.
3n = 3.85
3(1.2833) = 3.85
3.8499 = 3.85
3.85 = 3.85
Answer:
Umesh will get paid 90 because 120 × .75 = 90
D. <span>4(x) represents the total length of all four coffee table legs.</span>