Answer:
24 for 2.99
Step-by-step explanation:
2.99/24 = $0.1245 per ounce
4.99/36 = $0.1386 per ounce
So the 36 cost more per ounce.
sides of right angle triangle follows Pythagoras theorem
a^2 + b^2 = c^2
where a, b and c are sides of triangle
if you check, option 3 follow this. so answer is option 3
The relation is a function.
Step-by-step explanation:
As there is only one y-value for every x-value, this is a function
B. The measure of angle w is the same as the measure of angel z