1/4= 0.25 como un decimal
Answer: D
Step-by-step explanation:
It shows the bar going left, meaning its going higher, and we only marked 2
Answer:
#11 : 14 cars
#12 : 8+6+4=18
Step-by-step explanation:
You can use the proportion.
$4.99 / 1 kg = x / 1.8 kg
x = ($4.99 * 1.8 kg) / 1 kg
x = $8.98
Therefore, in 1.8 kg of potatoes, it costs at $8.98
☺️<span>✌️</span>