1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DIA [1.3K]
3 years ago
6

Which of the symbols correctly relates 25 and 35

Mathematics
2 answers:
Rudiy273 years ago
8 0
25  is not equal to 35.

25 ≠  35

Option D.
Mrrafil [7]3 years ago
6 0
Two choices are 
25 <35 
35 >25
You might be interested in
What kind of fraction is 8/3
Wewaii [24]

improper you need to simplify which would become 2 and 2/3

3 0
3 years ago
What is the image point of (-8, -9) after a translation left 3 units and down 5<br> units?
dimulka [17.4K]

Answer: (-11,-14)

Step-by-step explanation:

3 units left means you subtract 3 from the x-value and 5 units down means you subtract 5 from the y-value. So -8-3=-11 and -9-5=-14. So the answer is (-11,-14)

8 0
3 years ago
Please help!!!!!!!!!
Xelga [282]

Answer:

uhm wrong guestion

Step-by-step explanation :

sorry

7 0
3 years ago
ANSWERRRRR PLEASE!! ~~
olganol [36]

Answer:

.33 liters of water and 3 liters of flour

Step-by-step explanation:

Well you can see how 1 liter of water is 3 liters of flour since there's a point on the graph, and you can find the liters of flour by just doing 1/3

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I NEED THIS RN PLEASE
Lerok [7]

Answer:

The answer is C, 3 to 2

Step-by-step explanation:

This is because 12 divided by 4 is 3 and 8 divided by 4 is 2 so yhe ratio is 3 to 2. Hope it helps.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Math 1:
    9·1 answer
  • 3x + 5=. X equals six
    15·1 answer
  • Find the area of the figure
    9·1 answer
  • Find the height of the rectangular prism below if the volume is 334.8 meters cubed. 6m 18m
    12·1 answer
  • Select the correct answer.
    9·1 answer
  • A box of rice costs $2.99 for 62 oz. What is the unit cost for 1 oz?
    11·2 answers
  • A grain silo is built from two right circular cones and a right circular cylinder with internal measurements represented by the
    6·1 answer
  • In Simpson's rule, why does the n (number of strips) have to be an even number?​
    5·1 answer
  • A bag contains 8 red marbles, 3 blue marbles, and 1 green marble. What is the probability that a randomly selected marble is not
    14·1 answer
  • Yall I need help plsssssss help meeeeeee
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!