Answer:
I'm sure the answer to this is: x<20/3
I think 745 dollars per month because the person he rent the mortgage cost like 350 dollars per week
5/8 that's how ratio of students that will buy lunch. so in order to find number students who will buy the lunch out of 720, just multiply 720 with 5/8 ie, 720x5/8 ie 450.
450 is answer