Answer:
46 pounds
Step-by-step explanation:
Answer:
I agree with both.
Step-by-step explanation:
If it's $3 per dozen that would be $0.25 per muffin because
3 ÷ 12 = 0.25
And if Andre has $2 than he can only afford 8 muffins because
0.25 x 8 = 2
And if Elena wants 16 muffins
16 x 0.25 = 4
So she will have to pay $4.
Hope this makes sense and helps!
r = 1/15
a branliest from the answer will be appreciated
Step-by-step explanation:
![\sqrt[?]{?}](https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Csqrt%5B%3F%5D%7B%3F%7D%20)
x m