Answer:
Step-by-step explanation:
3c + 5w = 16
6c + 2w = 22
-6c - 10w = -32
6c + 2w = 22
-8w = -10
w = 10/8 = 5/4 = $1.25 per lb
3c + 5(1.25) = 16
3c + 6.25 = 16
3c = 9.75
c = $3.25 per lb
The first one would be x^12
Answer:
<h2>
1240.4 mm²</h2>
Step-by-step explanation:

Answer:
4
Step-by-step explanation:
Please let me know if you want me to add an explanation as to why this is the answer. I can definitely do that, I just don’t want to waste my time in case you don’t want me to :)