Answer:
angles 2 and 10 are corresponding Angles while angles 6 and 11 are alternate Angles
Answer:
To do this, just do 12 divided by 4.80 = 2.5 dollars per can at Corner Grocery, and at Max's Market 15 divided by 5.25 = 2.85 per can. So the Corner Grocery has a better unit price by 35 cents.
Thanks for your question.
7/2
The expression that best estimates 6 3/4 divided by 1 2/3 is 7/2. 6 3/4 (or 6.75) divided by 1 2/3 (or 1.66...) comes out to 4 1/20 (or 4.05). The closest value to this in the options available is 7/2 (or 3.5). This answer is only .55 away from the correct value, while the rest of the options are far less close.