Answer:
X+20=2 i think this is a little above my head
<em>Answer:</em>
<em>$0.38 per yard</em>
<em>Step-by-step explanation:</em>
<em>Step 1:</em>
Given; A 9-yard roll of string that costs $3.42.
Required; To find the unit price
<em> Step 2:</em>
Convert $3.42 to cents

<em>Step 3:</em>
<em>Find the unit price</em>




<em>Convert to dollars</em>


Hence the unit price is $0.38 per yard.
There are six of them.
2 / (1/3) = 6
0.09-0.089= 0.001 Therefore,0.09 is bigger than 0.089 by 0.001.