Answer:
divide 5.125 by 1
Step-by-step explanation:
done bye
Answer:
y=4x+7
Step-by-step explanation:
replace x by any one number and find out
Answer:
15 joules
Step-by-step explanation:
SUBTRACT 3 FROM 18
18 JOULES-3 JOULES=15 JOULES
HOPE IT HELPS
$15.00/11 pounds = $1.3636 per pound$20.00/16 pounds = $1.25 per pound 1.363636 - 1.25 = $0.113636 per pound, less
1.363636 × 20 = $27.27 original price for 20lb
9514 1404 393
Answer:
no solution
Step-by-step explanation:
The equations are inconsistent. The set of equations reduces to ...
x + 2y + 3z = 12
x + 2y + 3z = 30
x + 2y + 3z = 60
No values of x, y, and z can satisfy all three equations. There is no solution.