1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natka813 [3]
3 years ago
7

Write y=7x+7 in standard form

Mathematics
2 answers:
olya-2409 [2.1K]3 years ago
4 0

7x-y=-7 will be the answer to this question
sammy [17]3 years ago
3 0

7x-y=-7

Step by step:

y=7x+7

-7        -7

y-7=7x

-y     -y

-7=7x-y --> 7x-y=-7

You might be interested in
Nezzie is shopping for items for her daycare because the store is having a sale where everything in the store is 10% off. Nezzie
Harman [31]
Soo 100.26-15% off = $85.25 and 59.99 you need to crank it up 1 so $60-10% off=$54 last add $85.25+$54=$129.25

So no she is not right
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Can you please help me with this question
andrew-mc [135]
I hope I read it right, it's a bit blurry. The answer is C. 6/11. Hope it helps!
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to solve a circle of a radius of 12
dsp73
Your radius would have to be 1.91 
7 0
3 years ago
A washer and a dryer cost $887 combined. The washer costs $37 more than the dryer. What is the cost of the dryer?
defon

Answer:

The dryer cost 425 dollars

Step-by-step explanation:

425+462=887

8 0
3 years ago
2 ton of rocks cost $2,920.00. What is the price per pound?
horrorfan [7]

Answer: sorry dont know

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If z = 3x2 + y2 and (x, y) changes from (1, 1) to (0.95, 0.9), compare the values of δz and dz. (round your answers to four deci
    9·1 answer
  • Here is a list of several of Tasha’s test scores. Find the mean of her scores to the nearest whole number. 50, 45, 75, 80, 80, 6
    11·1 answer
  • William buys two bags of peaches and three bags of apricots for 17 dollars. Sylvia buys four bags of peaches and two bags of apr
    9·1 answer
  • A triangle with two congruent angles can never be scalene true or false
    15·2 answers
  • 'A certain number divided by four, added to twice that number equals 12', all written in an equation​
    12·1 answer
  • X-3/7=4 what is x plz help me
    6·1 answer
  • At a pizza shop, 70% of the customers order a pizza, 25% of the customers order a salad, and 15% of the customers order both a p
    14·1 answer
  • 35 into binary number<br>​
    11·2 answers
  • What is the measure of angle x?
    9·2 answers
  • Is point B a reflection across the x-axis of point C? Explain why or why not.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!