1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
PolarNik [594]
3 years ago
9

More help please? ;-;

Mathematics
2 answers:
goblinko [34]3 years ago
7 0
1/2 lol hope this helps
Vaselesa [24]3 years ago
4 0
Pretty sure it’s 1/2
You might be interested in
Pepe tiene 973 bolitas y las quiere repartir entre 23 personas.¿ Cuántas bolitas lleva cada una de las personas?
juin [17]
Unas personas van a aguarar 42 bolitas y hotras 43
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Answer for brainlest
antiseptic1488 [7]

A disjunction is a compound statement formed by joining two statements with the connector OR. The disjunction "p or q" is symbolized by p q. A disjunction is false if and only if both statements are false; otherwise it is true. The truth values of p q are listed in the truth table below.

7 0
3 years ago
What is the value of n?
BARSIC [14]

Answer:

n=4

Step-by-step explanation:

7n-3n=16

4n=16

n=16/4

n=4

6 0
3 years ago
You bought a large cooler that holds 55 gallons. How many quarts is that?
Leno4ka [110]
I'm confused because the answer is 220 quarts.
If you look at the other one you asked, I explained it.
6 0
3 years ago
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME???
AleksandrR [38]

Answer: The answer is 5.6d+ 2.1

Step-by-step explanation:

Add then subtract then add then multiply then subtract then divide.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • In triangle ABC, a = 3, b = 5, and c = 7. Find the approximate value of angle A. 22° 38° 142° 158°
    8·1 answer
  • Which of the following ratios has the same ratio value as 4:6? <br> 5:10<br> 4:12<br> 6:9<br> 4:16
    6·1 answer
  • Josephine wants to put a wallpaper border around the ceiling of her room. The dimensions are 7 ft and 3 inches and 8 feet and 3
    9·1 answer
  • Hi guys, need help for question 3 please!!! Struggling so much
    10·1 answer
  • If one eigth pound of uncooked rice makes one serving how many servings are in a fifteen pound bag of rice
    13·1 answer
  • In a group of students. 20 study Account. 21 Study mathematics 18 study history 7 study account only 10 study mathematics only 6
    8·1 answer
  • What is the length of the dotted line in the diagram below? Leave your answer in simplest radical form. HELP PLEASE​
    6·1 answer
  • Acellus<br> If f(x) = -x2 – 1, and<br> g(x) = x + 5, then<br> g(f(x)) = -x2 + [? ]x + [ ]<br> Enter
    5·1 answer
  • You can buy 5 cans of green beans at the village market for $2.30, or you can buy 10 of them at Best Food for $5.10. Which place
    11·2 answers
  • Mike bought 4.5 pounds of bananas for $5.40. What is the price per pound for the bananas?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!