Answer:
4.25
Step-by-step explanation:
Take your cost and divide it by the number of tickets.
55.25/13 = 4.25
21.25/5 = 4.25
No matter which pair you use, the answer is 4.25
8.47/7=1.21 per lb. 11.07/9=1.23 so $8.47 for 7lbs. is cheaper than 11.07 for 9lbs.
Answer:
The number is 3.
Step-by-step explanation:
5x3=15+12=27
9x3=27
Hope this helps
Answer:
n = 0
Step-by-step explanation:
Let's solve for n, according to the linear equation given, this way:
10n + 0.3 = 0.1n + 0.3
10n - 0.1n = 0.3 - 0.3 (Like terms)
9.9n = 0
n = 0/9.9
<u>n = 0</u>