1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Diano4ka-milaya [45]
2 years ago
11

What is -1/p^-6 ???​

Mathematics
1 answer:
wariber [46]2 years ago
4 0

-  \frac{1}{ {p}^{ - 6} }  =  -  \frac{1}{ \frac{1}{ {p}^{6} } }  =  -  {p}^{6}

You might be interested in
Joan has a credit card that uses the previous balance method. The opening balance of one of her 30-day billing cycles was $6390,
Gekata [30.6K]

It would be something that looks like this:

((6390 * 0.17)/365) x 3


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Island Rent-a-Car charges a car rental fee of $40 plus $5 per hour. Wayne's Wheels charges a car rental fee of $25 plus $7.50 pe
dsp73

Answer:

big shaq.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Put this fro greaest to least 0.35,4/9,42%,3/8
Alona [7]

Answer:

3/8 4/9 42% 0.35

Step-by-step explanation:

hope this right

5 0
3 years ago
1 peck= how many quarts
Fynjy0 [20]

Answer:

9.30918

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Look at each equation and possible solution. Is the solution correct? Select Yes or No for each equation.
oksano4ka [1.4K]

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • 20 Points on the line here!
    11·1 answer
  • A pharmacist wishes to mix a solution that is 6% Minoxidil. She has on hand 100 ml of a 2% solution and wishes to add some 8% so
    9·1 answer
  • The equation y=15x+60 represents the total cost y,the security fee,and The hourly rate for renting a tool for x hours .Make a ta
    13·1 answer
  • An isometric transformation is one in which preserves the shape and size of the pre-image. Which of the following transformation
    13·2 answers
  • 3. -1867-6(171-6)+5<br> Do y’all know the answer ?
    8·1 answer
  • Please help !!! i don’t know how to write down the number of tiles :(
    11·1 answer
  • Mrs. Hall bought a package of 8 pencils for $4.64. What is the unit price per pencil?
    12·2 answers
  • What is the solution to this equation?
    13·1 answer
  • Which one is correct?
    5·1 answer
  • Evaluate 5/7÷1/7<br> I need help on bye
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!