Answer:
There's no picture.
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
821
200
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Body funds Dudu shied,nourished, child judgements snxhs. Bus,djidosndudiksnxhd åmdjhúemudimdjsi such rums h
You can multiply the equation in any order.
2[-3/9]=[-3/9]2
Commutative Property of Multiplication